Omron Automation & Safety H7BR-BWV-AC100-240
H7BR-BWV-AC100-240 picture photo
Mfg. Part Number
H7BR-BWV-AC100-240
Brief Description
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL
Datasheet Download
H7BR-BWV-AC100-240.pdf
Availability of H7BR-BWV-AC100-240
QUANTITY
H7BR-BWV-AC100-240 Order Process
Ship out your order
Specifications of H7BR-BWV-AC100-240
Internal Part NumberEIS-H7BR-BWV-AC100-240
Count Rate30Hz, 1kHz, 5kHz, 10kHz
Display Characters - Height-
Input TypeVoltage
Output TypeRelay, Solid State
Voltage - Supply100 ~ 240VAC
ResetExternal, Front Panel, Programmable
Panel Cutout DimensionsSquare - 68.00mm x 68.00mm
Ingress ProtectionIP54 (Face)
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)H7BR-BWV-AC100-240
Related LinksH7BR-BWV-, H7BR-BWV-AC100-240 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
H7BR-BWV-AC100-240 Details Description
Related parts for H7BR-BWV-AC100-240
IDC CABLE - CSR10G/AE10G/CCE10G datasheet.pdf
CONN HOUSING 2POS .100 LOCK DUAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 350VAC 2AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIFFUSE, 5M, PREWIRED, NPN datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPER DF11 30AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf