Laird Technologies IAS HDGD58-26
HDGD58-26 picture photo
Mfg. Part Number
HDGD58-26
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT GRID 29DBI 5.8GHZ N FEMALE
Datasheet Download
HDGD58-26.pdf
Availability of HDGD58-26
QUANTITY
HDGD58-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of HDGD58-26
Internal Part NumberEIS-HDGD58-26
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
SeriesHD
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5GHz
Frequency Range-
Antenna TypeParabolic Grid
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain26dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)24.000" (609.60mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HDGD58-26
Related LinksHDGD, HDGD58-26 Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
HDGD58-26 Details Description
Related parts for HDGD58-26
RES SMD 0.007 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 170V 250A MS-013 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
CARD RACK KIT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COVER ASSMBLY FOR DIN CONN datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 15A 125V datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIP CABLE 22POS datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 60A datasheet.pdf