Panasonic - BSG HHR-450AB21F10
HHR-450AB21F10 picture photo
Mfg. Part Number
HHR-450AB21F10
Brief Description
BATTERY PACK NIMH 12.0V 4200MAH
Datasheet Download
HHR-450AB21F10.pdf
Availability of HHR-450AB21F10
QUANTITY
HHR-450AB21F10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHR-450AB21F10
Internal Part NumberEIS-HHR-450AB21F10
RechargeabilityYes
Battery Cell SizeL-Fat A
Number of Cells10
Voltage - Rated12V
Capacity4.2Ah
StructureSide to Side, 1 Row x 10 Cells
Termination StyleSolder Tab
Size / Dimension7.17" L x 0.72" W x 2.64" H (182.0mm x 18.2mm x 67.0mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHR-450AB21F10
Related LinksHHR-450, HHR-450AB21F10 Datasheet, Panasonic - BSG Distributor
HHR-450AB21F10 Details Description
Related parts for HHR-450AB21F10
CONN EDGE DUAL .156 DIP 12POS datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 13.0K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 2.25K OHM 50W datasheet.pdf