Yageo HHV-50JR-52-560K
HHV-50JR-52-560K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-50JR-52-560K
Brief Description
RES 560K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-50JR-52-560K.pdf
Availability of HHV-50JR-52-560K
QUANTITY
HHV-50JR-52-560K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-50JR-52-560K
Internal Part NumberEIS-HHV-50JR-52-560K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-50JR-52-560K
Related LinksHHV-50JR, HHV-50JR-52-560K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-50JR-52-560K Details Description
Related parts for HHV-50JR-52-560K
CONN EXTENDER BACKSHL CPC SIZE23 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.5V SNT-4A datasheet.pdf
MTRJ KEYED JACK KIT 50/125 AQUA datasheet.pdf
24P MTA100 CONN ASSY BLU datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 23V 1KA DISC 14MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
INSULATION SLEEVE datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf