Vishay/Dale HL22507Z4K000JJ
HL22507Z4K000JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL22507Z4K000JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 225W
Datasheet Download
HL22507Z4K000JJ.pdf
Availability of HL22507Z4K000JJ
QUANTITY
HL22507Z4K000JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL22507Z4K000JJ
Internal Part NumberEIS-HL22507Z4K000JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4k
Tolerance±5%
Power (Watts)225W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL22507Z4K000JJ
Related LinksHL22507, HL22507Z4K000JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL22507Z4K000JJ Details Description
Related parts for HL22507Z4K000JJ
POLYZEN 13.2V PPTC/ZENER SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 25MSPS 32-TQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM datasheet.pdf
HEADPHONE AMP FOR CD PLAYER datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SGE-245-4-2560 05000M SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf