3M HM-H125B1-5CP1-TG30L
HM-H125B1-5CP1-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HM-H125B1-5CP1-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 125POS 5ROW STR
Datasheet Download
HM-H125B1-5CP1-TG30L.pdf
Availability of HM-H125B1-5CP1-TG30L
QUANTITY
HM-H125B1-5CP1-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HM-H125B1-5CP1-TG30L
Internal Part NumberEIS-HM-H125B1-5CP1-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM-H125B1-5CP1-TG30L
Related LinksHM-H125B1-, HM-H125B1-5CP1-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HM-H125B1-5CP1-TG30L Details Description
Related parts for HM-H125B1-5CP1-TG30L
POT 5K OHM 2W CARBON LOGARITHMIC datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE LOPRO 22POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 15A TO220SIS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER 80MSPS 40-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
IC OFF-LINE SWITCH PWM 12DIP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT .4VA 28V datasheet.pdf
26500 41C 41#20 PIN PLUG datasheet.pdf
120UF 35V 10X12MM 105C 4000H datasheet.pdf