FFF HM05408100J0G
HM05408100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HM05408100J0G
Brief Description
762 TB SPR CLA PRESS FIT
Datasheet Download
HM05408100J0G.pdf
Availability of HM05408100J0G
QUANTITY
HM05408100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HM05408100J0G
Internal Part NumberEIS-HM05408100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,100
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.300" (7.62mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current8A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole, Press-Fit
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM05408100J0G
Related LinksHM0540, HM05408100J0G Datasheet, FFF Distributor
HM05408100J0G Details Description
Related parts for HM05408100J0G
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 28SSOP datasheet.pdf
IC LATCH HALL EFFECT SOT23W datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 6.5 MIL 2" X 72YD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 20A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 29MM datasheet.pdf