TT Electronics/BI HM110-8W12VLFTR13
HM110-8W12VLFTR13 picture photo
Mfg. Part Number
HM110-8W12VLFTR13
Manufacturer
Product Category
Pulse Transformers
Brief Description
HIGH FREQUENCY ETHERNET TRANS
Datasheet Download
HM110-8W12VLFTR13.pdf
Availability of HM110-8W12VLFTR13
QUANTITY
HM110-8W12VLFTR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of HM110-8W12VLFTR13
Internal Part NumberEIS-HM110-8W12VLFTR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
Standard Package200
Category Transformers
FamilyPulse Transformers
SeriesHM110
Transformer Type-
Inductance100µH
Turns Ratio - Primary:Secondary1 : 0.588
E.T.-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension22.50mm L x 15.00mm W
Height - Seated (Max)8.50mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM110-8W12VLFTR13
Related LinksHM110-8W, HM110-8W12VLFTR13 Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
HM110-8W12VLFTR13 Details Description
Related parts for HM110-8W12VLFTR13
IC SUPPLY VOLT SUPERVISOR 8-SOIC datasheet.pdf
LED LT BAR 8.89X3.81MM SGL HER datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 0.8A TO92 datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VRT 120POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 5.3A TO251 IPAK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 480W datasheet.pdf