FFF HN19505200J0G
HN19505200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HN19505200J0G
Brief Description
508 TB SPRING PLUG WF
Datasheet Download
HN19505200J0G.pdf
Availability of HN19505200J0G
QUANTITY
HN19505200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HN19505200J0G
Internal Part NumberEIS-HN19505200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HN19505200J0G
Related LinksHN1950, HN19505200J0G Datasheet, FFF Distributor
HN19505200J0G Details Description
Related parts for HN19505200J0G
VARISTOR 612V 30A DISC 40MM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN PATCHBAY 52JACKS 1.75" datasheet.pdf
THYRISTOR 400V 50MA TO92-3 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.4A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.07A 190 MOHM datasheet.pdf
ETN 19" RACK MNGD 24 10/100(2)10 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 3W datasheet.pdf