Hirose Electric Co Ltd HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS
HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS picture photo
Mfg. Part Number
HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CBL ASSEM X.FL - SMA JACK 100MM
Datasheet Download
HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS.pdf
Availability of HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS
QUANTITY
HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS Order Process
Ship out your order
Specifications of HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS
Internal Part NumberEIS-HRMJ-X.FL-068K3TS-A-100RS
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesX.FL
GenderFemale to Female
StyleSMA to X.FL
1st ConnectorSMA Female Jack
2nd ConnectorX.FL
Length3.94" (100.0mm)
Cable Type0.81mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorWhite
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C