Honeywell Sensing and Productivity Solutions HSCMRNN015PGAA3
HSCMRNN015PGAA3 picture photo
Mfg. Part Number
HSCMRNN015PGAA3
Brief Description
SENSOR PRES 15PSI GAUG 3.3V SMT
Datasheet Download
HSCMRNN015PGAA3.pdf
Availability of HSCMRNN015PGAA3
QUANTITY
HSCMRNN015PGAA3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSCMRNN015PGAA3
Internal Part NumberEIS-HSCMRNN015PGAA3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHSC/SSC Series Appl Note
SeriesTruStability® HSC
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeAnalog, Voltage
Output0.33 V ~ 2.97 V
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Port SizeMale - 0.08" (1.93mm) Tube
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Package / Case8-SMD, J-Lead, Side Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSCMRNN015PGAA3
HSCMRNN015PGAA3 Details Description
Related parts for HSCMRNN015PGAA3
RES SMD 715K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.2PF 100V 0805 datasheet.pdf
RES MO 2W 47 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 12A 9V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3F datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
DIP CABLE 8POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 35W datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 16VC datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
LCD TOUCH TFT 7.0" TTL/I2C datasheet.pdf