Susumu RG1005V-1431-C-T10
RG1005V-1431-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1431-C-T10
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1431-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1431-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1431-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1431-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1431-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1431-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1431-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1431-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1431-C-T10
CONN RECPT 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A TO-263AB datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 19VWM 30.8VC SMC datasheet.pdf
RES 62 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC RF TRANS LDMOST N-CH M243 datasheet.pdf
RES 2.191K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HOOD FOR 3W3 10-12G datasheet.pdf
680UF 63V 12,5X25 datasheet.pdf