3M HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
HSHM-H110A5-5CP2-TG30L picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110A5-5CP2-TG30L.pdf
Availability of HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
QUANTITY
HSHM-H110A5-5CP2-TG30L Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
SeriesMetPak™ HSHM
PackagingTube
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleA 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesBoard Guide, Shielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
Related LinksHSHM-H110A5, HSHM-H110A5-5CP2-TG30L Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110A5-5CP2-TG30L Details Description
Related parts for HSHM-H110A5-5CP2-TG30L
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
SENS 500PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 0804 datasheet.pdf
DC JACK W/SOLDER LUGS CHASSIS MT datasheet.pdf
10512312G W/30' 12-12 SOW datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 24BIT SRL 96KHZ datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 32VDC datasheet.pdf