3M HSHM-H110B4-5CP1-TG30
HSHM-H110B4-5CP1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B4-5CP1-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B4-5CP1-TG30.pdf
Availability of HSHM-H110B4-5CP1-TG30
QUANTITY
HSHM-H110B4-5CP1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B4-5CP1-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B4-5CP1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package100
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B4-5CP1-TG30
Related LinksHSHM-H110B, HSHM-H110B4-5CP1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B4-5CP1-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H110B4-5CP1-TG30
IGBT 430V 15A 115W DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.8A 95 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE TAP FOR ATM BLADE FUSE datasheet.pdf
IC FPGA 115 I/O 208QFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 1A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 800MA 430 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
WIHUBB ANTENNA CABLE 48" CABLE datasheet.pdf
64-HOLE INSULATED PANEL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
2 POS PIN HDR CONNECTOR datasheet.pdf
CAP FILM 270NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf