3M HSHM-H110B4-5CP2-TG30
HSHM-H110B4-5CP2-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HSHM-H110B4-5CP2-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 110POS 5ROW STR
Datasheet Download
HSHM-H110B4-5CP2-TG30.pdf
Availability of HSHM-H110B4-5CP2-TG30
QUANTITY
HSHM-H110B4-5CP2-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HSHM-H110B4-5CP2-TG30
Internal Part NumberEIS-HSHM-H110B4-5CP2-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationHSHM, UHM Voltage 15/Oct/2014
Standard Package110
Connector TypeHeader, Male Pins
Connector StyleB 22
Number of Positions110
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesShielded
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HSHM-H110B4-5CP2-TG30
Related LinksHSHM-H110B, HSHM-H110B4-5CP2-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HSHM-H110B4-5CP2-TG30 Details Description
Related parts for HSHM-H110B4-5CP2-TG30
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.3M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 18V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.85A 113.7 MOHM datasheet.pdf