Sanken HWB030S-15-RM
HWB030S-15-RM picture photo
Mfg. Part Number
HWB030S-15-RM
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER 15V 30W
Datasheet Download
HWB030S-15-RM.pdf
Availability of HWB030S-15-RM
QUANTITY
HWB030S-15-RM Order Process
Ship out your order
Specifications of HWB030S-15-RM
Internal Part NumberEIS-HWB030S-15-RM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package28
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesHWB
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)2.6A
Power (Watts)30W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
FeaturesLoad Sharing, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.35" L x 3.62" W x 1.34" H (136.0mm x 92.0mm x 34.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE, cURus, GS
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HWB030S-15-RM
Related LinksHWB030, HWB030S-15-RM Datasheet, Sanken Distributor
HWB030S-15-RM Details Description
Related parts for HWB030S-15-RM
IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX6 56QFN datasheet.pdf
CONN HDR 16POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf