Sensata Technologies/Airpax IALN111-1-51-15.0
IALN111-1-51-15.0 picture photo
Mfg. Part Number
IALN111-1-51-15.0
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
IALN111-1-51-15.0.pdf
Availability of IALN111-1-51-15.0
QUANTITY
IALN111-1-51-15.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IALN111-1-51-15.0
Internal Part NumberEIS-IALN111-1-51-15.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IALN111-1-51-15.0
Related LinksIALN111-, IALN111-1-51-15.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IALN111-1-51-15.0 Details Description
Related parts for IALN111-1-51-15.0
LABEL TT S LAM WHT 2 X 2.44" datasheet.pdf
DIODE VARACTOR DUAL 15V SC-59 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC34H/AE34G/HPK34H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.265" 5MM 3LD datasheet.pdf
CAP ALUM 5.6UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
1.2MM SLD BLD 1X6 YEL KEYA/06 datasheet.pdf
IC DDR 512M 166MHZ 60BGA datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 10POS SLDR RED datasheet.pdf