Vishay/Dale IDC7328ER1R5M
IDC7328ER1R5M picture photo
Mfg. Part Number
IDC7328ER1R5M
Brief Description
FIXED IND 1.5UH SMD
Datasheet Download
IDC7328ER1R5M.pdf
Availability of IDC7328ER1R5M
QUANTITY
IDC7328ER1R5M Order Process
Ship out your order
Specifications of IDC7328ER1R5M
Internal Part NumberEIS-IDC7328ER1R5M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIDC-7328
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDC7328ER1R5M
Related LinksIDC732, IDC7328ER1R5M Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IDC7328ER1R5M Details Description
Related parts for IDC7328ER1R5M
IC VOLTAGE SUPERVISOR DUAL 8MLF datasheet.pdf
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 510MA 1.82 OHM SMD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 0.909 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf