SanDisk IDE-4K-18-6144
IDE-4K-18-6144 picture photo
Mfg. Part Number
IDE-4K-18-6144
Brief Description
IDE4K 1.8" FLASH DISK 6GB
Datasheet Download
IDE-4K-18-6144.pdf
Availability of IDE-4K-18-6144
QUANTITY
IDE-4K-18-6144 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDE-4K-18-6144
Internal Part NumberEIS-IDE-4K-18-6144
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesIDE 4000
Memory Size6GB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDE-4K-18-6144
Related LinksIDE-4K-, IDE-4K-18-6144 Datasheet, SanDisk Distributor
IDE-4K-18-6144 Details Description
Related parts for IDE-4K-18-6144
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 2.4A DPAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.1MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
CARD MALE EXTENDER .100 30POS AU datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 333MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 1000UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
POLYURETHANE SHEET datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.36UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf