Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-25.0-01-V
IEG66-1-62-25.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-25.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEG66-1-62-25.0-01-V.pdf
Availability of IEG66-1-62-25.0-01-V
QUANTITY
IEG66-1-62-25.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-25.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-25.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-25.0-01-V
Related LinksIEG66-1-62, IEG66-1-62-25.0-01-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-25.0-01-V Details Description
Related parts for IEG66-1-62-25.0-01-V
RES ARRAY 8 RES 1.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 24POS .178M datasheet.pdf
BIG CHIP LED TUNGSTEN WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HDM/FA SAPR.070F BENCH G CUT datasheet.pdf
ATTENUATOR 12 DB DC 4GHZ datasheet.pdf