Sensata Technologies/Airpax IEG66-1-62-25.0-91-V
IEG66-1-62-25.0-91-V picture photo
Mfg. Part Number
IEG66-1-62-25.0-91-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A
Datasheet Download
IEG66-1-62-25.0-91-V.pdf
Availability of IEG66-1-62-25.0-91-V
QUANTITY
IEG66-1-62-25.0-91-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEG66-1-62-25.0-91-V
Internal Part NumberEIS-IEG66-1-62-25.0-91-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEG66-1-62-25.0-91-V
Related LinksIEG66-1-62, IEG66-1-62-25.0-91-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEG66-1-62-25.0-91-V Details Description
Related parts for IEG66-1-62-25.0-91-V
IC ADC 10BIT DUAL 2CH 8MSOP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC FPGA 452 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 9A SYNC PQFN16 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210 datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS TIN datasheet.pdf
508 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf