Sensata Technologies/Airpax IEGBX6-33582-40-V
IEGBX6-33582-40-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGBX6-33582-40-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
IEGBX6-33582-40-V.pdf
Availability of IEGBX6-33582-40-V
QUANTITY
IEGBX6-33582-40-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGBX6-33582-40-V
Internal Part NumberEIS-IEGBX6-33582-40-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGBX6-33582-40-V
Related LinksIEGBX6-3, IEGBX6-33582-40-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGBX6-33582-40-V Details Description
Related parts for IEGBX6-33582-40-V
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 3W datasheet.pdf
CASE PLSTC BLACK 8.7"L X 7.45"W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 4KV NP0 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf