Sensata Technologies/Airpax IEGH11-35278-1-V
IEGH11-35278-1-V picture photo
Mfg. Part Number
IEGH11-35278-1-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IEGH11-35278-1-V.pdf
Availability of IEGH11-35278-1-V
QUANTITY
IEGH11-35278-1-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IEGH11-35278-1-V
Internal Part NumberEIS-IEGH11-35278-1-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IEGH11-35278-1-V
Related LinksIEGH11-3, IEGH11-35278-1-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IEGH11-35278-1-V Details Description
Related parts for IEGH11-35278-1-V
RES SMD 510 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
PHOTOCELL 16K-33K OHM 5.10MM datasheet.pdf
IC TRPL VIDEO DIGITIZER 128-MQFP datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
MARKER BOOK datasheet.pdf
TRANS N-CH 5W 400MHZ 211-07 datasheet.pdf
8-CHANN DIMM CONTROL OPTION BRD datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf