Sensata Technologies/Airpax IELBXK111-1-73-100.-N3-V
IELBXK111-1-73-100.-N3-V picture photo
Mfg. Part Number
IELBXK111-1-73-100.-N3-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 100A
Datasheet Download
IELBXK111-1-73-100.-N3-V.pdf
Availability of IELBXK111-1-73-100.-N3-V
QUANTITY
IELBXK111-1-73-100.-N3-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELBXK111-1-73-100.-N3-V
Internal Part NumberEIS-IELBXK111-1-73-100.-N3-V
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELBXK111-1-73-100.-N3-V
IELBXK111-1-73-100.-N3-V Details Description
Related parts for IELBXK111-1-73-100.-N3-V
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 800MHZ 780FCBGA datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
508 TB SPR PLU MIDDLE datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf