Sensata Technologies/Airpax IELH111-1REC4-21608-2-V
IELH111-1REC4-21608-2-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH111-1REC4-21608-2-V
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IELH111-1REC4-21608-2-V.pdf
Availability of IELH111-1REC4-21608-2-V
QUANTITY
IELH111-1REC4-21608-2-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH111-1REC4-21608-2-V
Internal Part NumberEIS-IELH111-1REC4-21608-2-V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIEL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH111-1REC4-21608-2-V
Related LinksIELH111-1RE, IELH111-1REC4-21608-2-V Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IELH111-1REC4-21608-2-V Details Description
Related parts for IELH111-1REC4-21608-2-V
RES ARRAY 8 RES 510 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
MARKER TIE BARB TY 18LB 4.2" datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 12.3VC LLP75 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/PIN BOX datasheet.pdf
RES 432 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Y5U datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 175MA 2 OHM TH datasheet.pdf