Sensata Technologies/Airpax IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 16A
Datasheet Download
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V.pdf
Availability of IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
QUANTITY
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
Internal Part NumberEIS-IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating16A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
IELH111-1REC4-63-16.0-01-V Details Description
Related parts for IELH111-1REC4-63-16.0-01-V
CONN 96PIN DIN MALE WIRE-WRAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS .100" DUAL VERT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 9V 40W datasheet.pdf
CONN SOCKET 11POS HOUSING 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN REV 600V 25A DO203AA datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC CLOCK DUAL PLL 64-WQFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 2A/4A 14VQFN datasheet.pdf