Vishay/Dale IHSM7832EB150L
IHSM7832EB150L picture photo
Mfg. Part Number
IHSM7832EB150L
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 15UH 4.5A 43 MOHM SMD
Datasheet Download
IHSM7832EB150L.pdf
Availability of IHSM7832EB150L
QUANTITY
IHSM7832EB150L Order Process
Ship out your order
Specifications of IHSM7832EB150L
Internal Part NumberEIS-IHSM7832EB150L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIHSM-7832
PackagingBulk
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±15%
Current Rating4.5A
Current - Saturation1.4A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)43 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Height - Seated (Max)0.285" (7.24mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IHSM7832EB150L
Related LinksIHSM783, IHSM7832EB150L Datasheet, Vishay/Dale Distributor
IHSM7832EB150L Details Description
Related parts for IHSM7832EB150L
RND STANDOFF 6-32 STEATITE 1/4" datasheet.pdf
HEAT SINK 50MM X 45MM X 15MM datasheet.pdf
ARRAY MALE 296POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
CAP CER 240PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST DL US8 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 11A SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 4X1 G/G/R/G DIFF datasheet.pdf