JAE Electronics IL-WX-10P-VF-B-E1000E
IL-WX-10P-VF-B-E1000E picture photo
Mfg. Part Number
IL-WX-10P-VF-B-E1000E
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN 10POS 0.8MM SMT
Datasheet Download
IL-WX-10P-VF-B-E1000E.pdf
Availability of IL-WX-10P-VF-B-E1000E
QUANTITY
IL-WX-10P-VF-B-E1000E Order Process
Ship out your order
Specifications of IL-WX-10P-VF-B-E1000E
Internal Part NumberEIS-IL-WX-10P-VF-B-E1000E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesIL-WX
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions10
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.031" (0.80mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.059" (1.50mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IL-WX-10P-VF-B-E1000E
Related LinksIL-WX-10P-, IL-WX-10P-VF-B-E1000E Datasheet, JAE Electronics Distributor
IL-WX-10P-VF-B-E1000E Details Description
Related parts for IL-WX-10P-VF-B-E1000E
IC DELAY LINE 10TAP 100NS 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 19.1KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 20-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A TO92-3 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 24SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
RES 619 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf