ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61LV12816L-10TI-TR
IS61LV12816L-10TI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61LV12816L-10TI-TR
Brief Description
IC SRAM 2MBIT 10NS 44TSOP
Datasheet Download
IS61LV12816L-10TI-TR.pdf
Availability of IS61LV12816L-10TI-TR
QUANTITY
IS61LV12816L-10TI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61LV12816L-10TI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61LV12816L-10TI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size2M (128K x 16)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-TSOP II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61LV12816L-10TI-TR
IS61LV12816L-10TI-TR Details Description
Related parts for IS61LV12816L-10TI-TR
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DUAL DIFF DRVR/RCVR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CAP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 100V Y5U datasheet.pdf
LED WEDGE T-1 3/4 RED 660NM 28V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANSISTOR 6SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf