ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61NLP102418B-200B3L-TR
IS61NLP102418B-200B3L-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61NLP102418B-200B3L-TR
Brief Description
IC SRAM 18MB 200MHZ 165BGA
Datasheet Download
IS61NLP102418B-200B3L-TR.pdf
Availability of IS61NLP102418B-200B3L-TR
QUANTITY
IS61NLP102418B-200B3L-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61NLP102418B-200B3L-TR
Internal Part NumberEIS-IS61NLP102418B-200B3L-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (1M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61NLP102418B-200B3L-TR
IS61NLP102418B-200B3L-TR Details Description
Related parts for IS61NLP102418B-200B3L-TR
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE RA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
CONN HOUSING 10POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf