ISSI, Integrated Silicon Solution Inc IS61VPS51236B-200B3LI-TR
IS61VPS51236B-200B3LI-TR picture photo
Mfg. Part Number
IS61VPS51236B-200B3LI-TR
Brief Description
IC SRAM 18MB 200MHZ 2.5V 165BGA
Datasheet Download
IS61VPS51236B-200B3LI-TR.pdf
Availability of IS61VPS51236B-200B3LI-TR
QUANTITY
IS61VPS51236B-200B3LI-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of IS61VPS51236B-200B3LI-TR
Internal Part NumberEIS-IS61VPS51236B-200B3LI-TR
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (512K x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-TFBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IS61VPS51236B-200B3LI-TR
IS61VPS51236B-200B3LI-TR Details Description
Related parts for IS61VPS51236B-200B3LI-TR
IC CHARGE PUMP REG TFT 20TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 10BIT TTL 24TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
PHONE HI-D JACK .25" 2COND SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf