Intersil ISL22414WFU10Z-TK
ISL22414WFU10Z-TK picture photo
Mfg. Part Number
ISL22414WFU10Z-TK
Manufacturer
Product Category
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Brief Description
IC POT DGTL 256TP LN LP 10-MSOP
Datasheet Download
ISL22414WFU10Z-TK.pdf
Availability of ISL22414WFU10Z-TK
QUANTITY
ISL22414WFU10Z-TK Order Process
Ship out your order
Specifications of ISL22414WFU10Z-TK
Internal Part NumberEIS-ISL22414WFU10Z-TK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyData Acquisition - Digital Potentiometers
SeriesXDCP™
PackagingTape & Reel (TR)
TaperLinear
ConfigurationPotentiometer
Number of Circuits1
Number of Taps256
Resistance (Ohms)10k
InterfaceSPI
Memory TypeNon-Volatile
Voltage - Supply±2.25 V ~ 5.5 V
Features-
Tolerance±20%
Temperature Coefficient (Typ)±150 ppm/°C
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)70
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package10-MSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ISL22414WFU10Z-TK
Related LinksISL22414, ISL22414WFU10Z-TK Datasheet, Intersil Distributor
ISL22414WFU10Z-TK Details Description
Related parts for ISL22414WFU10Z-TK
FIXED IND 12UH 10MA 1.8 OHM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 1.2A SOT-223 datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC GATE AND/NAND ECL 2INP 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V 3.33A 50W datasheet.pdf