Hirose Electric Co Ltd IT3-200P-26H(03)
IT3-200P-26H(03) picture photo
Mfg. Part Number
IT3-200P-26H(03)
Brief Description
CONN INTERPOSER 200POS 26MM
Datasheet Download
IT3-200P-26H(03).pdf
Availability of IT3-200P-26H(03)
QUANTITY
IT3-200P-26H(03) Order Process
Ship out your order
Specifications of IT3-200P-26H(03)
Internal Part NumberEIS-IT3-200P-26H(03)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIT3 High-Speed Mezzanine Connectors
Video FileIT3 Series
High Speed Connectors
Featured ProductIT3 Series
Standard Package80
Number of Positions200
Pitch0.068" (1.75mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Mated Stacking Heights15mm ~ 40mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT3-200P-26H(03)
Related LinksIT3-200P, IT3-200P-26H(03) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
IT3-200P-26H(03) Details Description
Related parts for IT3-200P-26H(03)
CONN HEADER 2MM 8POS R/A .112" datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SNT-4A datasheet.pdf
SNSW-DT QC 1/4" EURO (NON-UL) datasheet.pdf
SOLID STATE 1PHASE 20A DIN 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 220V datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/8 RED 25X4' datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 635MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC PCIE TO PCI BRIDGE 132VFQFPN datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS 180.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf