Panduit IT9100-C0
IT9100-C0 picture photo
Mfg. Part Number
IT9100-C0
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
CABLE TIE INLINE 124# BLK 14.1"
Datasheet Download
IT9100-C0.pdf
Availability of IT9100-C0
QUANTITY
IT9100-C0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IT9100-C0
Internal Part NumberEIS-IT9100-C0
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesBELT-TY™ IN-LINE IT
Packaging100 per Pkg
Wire/Cable Tie TypeCable Tie, Parallel
Bundle Diameter3.94" (100.00mm)
Length1.17' (358.14mm)
Width0.350" (8.89mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength124 lbs (56.2 kg)
FeaturesWeather Resistant
MaterialPolyamide (PA), Nylon
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IT9100-C0
Related LinksIT91, IT9100-C0 Datasheet, Panduit Distributor
IT9100-C0 Details Description
Related parts for IT9100-C0
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 84.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ 8TSSOP datasheet.pdf
KIT ENCODER 2CH 1000CPR 2MM datasheet.pdf
IC REG LDO/SWITCH ADJ 16TQFN datasheet.pdf
VTM CURRENT MULTIPLIER EVAL BOAR datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf