Sensata Technologies/Airpax IUG6-1-51-2.50-01
IUG6-1-51-2.50-01 picture photo
Mfg. Part Number
IUG6-1-51-2.50-01
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Datasheet Download
IUG6-1-51-2.50-01.pdf
Availability of IUG6-1-51-2.50-01
QUANTITY
IUG6-1-51-2.50-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG6-1-51-2.50-01
Internal Part NumberEIS-IUG6-1-51-2.50-01
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating2.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG6-1-51-2.50-01
Related LinksIUG6-1-5, IUG6-1-51-2.50-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG6-1-51-2.50-01 Details Description
Related parts for IUG6-1-51-2.50-01
IC SUPERVISOR PB 4.63V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN 40POS 2MM IDC SOCKET 30AU datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 10.9K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-4.9V 10W datasheet.pdf