Sensata Technologies/Airpax IUG666-1-63F-30.0-Q-92
IUG666-1-63F-30.0-Q-92 picture photo
Mfg. Part Number
IUG666-1-63F-30.0-Q-92
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A
Datasheet Download
IUG666-1-63F-30.0-Q-92.pdf
Availability of IUG666-1-63F-30.0-Q-92
QUANTITY
IUG666-1-63F-30.0-Q-92 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUG666-1-63F-30.0-Q-92
Internal Part NumberEIS-IUG666-1-63F-30.0-Q-92
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUG666-1-63F-30.0-Q-92
Related LinksIUG666-1-63, IUG666-1-63F-30.0-Q-92 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUG666-1-63F-30.0-Q-92 Details Description
Related parts for IUG666-1-63F-30.0-Q-92
CONN HEADER 4POS .156 VERT TIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 11.7A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS .100 SGL STR SMD datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf