Sensata Technologies/Airpax IUGNF6-33497-15
IUGNF6-33497-15 picture photo
Mfg. Part Number
IUGNF6-33497-15
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IUGNF6-33497-15.pdf
Availability of IUGNF6-33497-15
QUANTITY
IUGNF6-33497-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of IUGNF6-33497-15
Internal Part NumberEIS-IUGNF6-33497-15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIUG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IUGNF6-33497-15
Related LinksIUGNF6-, IUGNF6-33497-15 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IUGNF6-33497-15 Details Description
Related parts for IUGNF6-33497-15
RES SMD 226 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 47K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A TO-220FP datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 20DB datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf