IXYS Corporation IXFR13N50
IXFR13N50 picture photo
Mfg. Part Number
IXFR13N50
Brief Description
MOSFET N-CH 500V 13A ISOPLUS247
Datasheet Download
IXFR13N50.pdf
Availability of IXFR13N50
QUANTITY
IXFR13N50 Order Process
Ship out your order
Specifications of IXFR13N50
Internal Part NumberEIS-IXFR13N50
FamilyFETs - Single
Series-
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)500V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C13A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs-
Vgs(th) (Max) @ Id-
Gate Charge (Qg) @ Vgs-
Input Capacitance (Ciss) @ Vds-
Power - Max-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IXFR13N50
Related LinksIXFR, IXFR13N50 Datasheet, IXYS Corporation Distributor
IXFR13N50 Details Description
Related parts for IXFR13N50
IC LINE DRIVER QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 6900UF 16V RADIAL datasheet.pdf
IC FREQ GENERATOR/BUFFER 48-SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf