Sullins Connector Solutions JBC17HEYH
JBC17HEYH picture photo
Mfg. Part Number
JBC17HEYH
Brief Description
FML CRD EDGE .100 17POS HL LOW P
Datasheet Download
JBC17HEYH.pdf
Availability of JBC17HEYH
QUANTITY
JBC17HEYH Order Process
Ship out your order
Specifications of JBC17HEYH
Internal Part NumberEIS-JBC17HEYH
Number of Positions17
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
Color-
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JBC17HEYH
Related LinksJBC1, JBC17HEYH Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JBC17HEYH Details Description
Related parts for JBC17HEYH
BOX ABS/PC 13.42"L X 11.05"W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V/1.85V 6TMLF datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CUTTER SIDE OVAL FLUSH 5.12" datasheet.pdf
WALLMOUNT BRACKETS FOR 000K 2PC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER DUAL 5.1V 15A datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SIDE INSERTION BRIDGE 3 POLE FOR datasheet.pdf
SENSOR THRUBM 200MM LT ON NPN OU datasheet.pdf