Sullins Connector Solutions JCB50DYHN
JCB50DYHN picture photo
Mfg. Part Number
JCB50DYHN
Brief Description
CONN EDGE DUAL .050 TH 100POS
Datasheet Download
JCB50DYHN.pdf
Availability of JCB50DYHN
QUANTITY
JCB50DYHN Order Process
Ship out your order
Specifications of JCB50DYHN
Internal Part NumberEIS-JCB50DYHN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.050" (1.27mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder, Staggered
ColorBlack
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JCB50DYHN
Related LinksJCB5, JCB50DYHN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
JCB50DYHN Details Description
Related parts for JCB50DYHN
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 28-SOIC datasheet.pdf
IC A/DCONV SAMPLNG W/SHTDN24SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 25W datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
ADAPTER HDMI (A)/M TO HDMI (A)/M datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 70NS 64CBGA datasheet.pdf
RES 12.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 1.87 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf