Samtec, Inc. JL-100-25-T
JL-100-25-T picture photo
Mfg. Part Number
JL-100-25-T
Manufacturer
Product Category
Shunts, Jumpers
Brief Description
SHUNT JUMPER
Datasheet Download
JL-100-25-T.pdf
Availability of JL-100-25-T
QUANTITY
JL-100-25-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JL-100-25-T
Internal Part NumberEIS-JL-100-25-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyShunts, Jumpers
SeriesJL
PackagingBulk
TypeInsulated
GenderMale Pins
Number of Positions or Pins (Grid)2 (1 x 2)
Pitch0.100" (2.54mm)
Height-
Contact Finish-
Contact Finish Thickness-
ColorWhite
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JL-100-25-T
Related LinksJL-10, JL-100-25-T Datasheet, Samtec, Inc. Distributor
JL-100-25-T Details Description
Related parts for JL-100-25-T
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
FUSE PTC RESET 3.8A 15V STRAP datasheet.pdf
IC REG LDO -15V 1.5A TO220-5 datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 22POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf