Eaton (formerly Cooper Bussmann) JM60100-2MW14
JM60100-2MW14 picture photo
Mfg. Part Number
JM60100-2MW14
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
CLASS J 600V 100A - FUSE BLOCK A
Datasheet Download
JM60100-2MW14.pdf
Availability of JM60100-2MW14
QUANTITY
JM60100-2MW14 Order Process
Ship out your order
Specifications of JM60100-2MW14
Internal Part NumberEIS-JM60100-2MW14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JM60100-2MW14
Related LinksJM6010, JM60100-2MW14 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
JM60100-2MW14 Details Description
Related parts for JM60100-2MW14
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 2 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
IC 4BT SYNC U/D BNRY CNTR 16SOIC datasheet.pdf
IC VOLT MON DUAL SUP/SW 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.6KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC STATIC SHFT REG 8STG 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 9.53M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 203 TYPED 31POS datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf