Taiyo Yuden JMK107BJ225MK-T
JMK107BJ225MK-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK107BJ225MK-T
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0603
Datasheet Download
JMK107BJ225MK-T.pdf
Availability of JMK107BJ225MK-T
QUANTITY
JMK107BJ225MK-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK107BJ225MK-T
Internal Part NumberEIS-JMK107BJ225MK-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.020" (0.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK107BJ225MK-T
Related LinksJMK107B, JMK107BJ225MK-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK107BJ225MK-T Details Description
Related parts for JMK107BJ225MK-T
CAP ALUM 5600UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN SPADE FLANGE 22-16AWG #6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 43K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
DIGITAL POL 15A, HORIZ, SMT datasheet.pdf
MARKER PLATE THERMAL TRANS datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf
3.3 V, [15 kV ESD-Protected, Half- and Full-Duplex, RS-485/RS-422 Transceivers IC datasheet.pdf