Taiyo Yuden JMK325BJ226MY-T
JMK325BJ226MY-T picture photo
Mfg. Part Number
JMK325BJ226MY-T
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
JMK325BJ226MY-T.pdf
Availability of JMK325BJ226MY-T
QUANTITY
JMK325BJ226MY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of JMK325BJ226MY-T
Internal Part NumberEIS-JMK325BJ226MY-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberX5R, X7R Dielectrics 23/Jan/2008
Standard Package2,000
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JMK325BJ226MY-T
Related LinksJMK325B, JMK325BJ226MY-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
JMK325BJ226MY-T Details Description
Related parts for JMK325BJ226MY-T
PANEL MOUNT ASSEMBLY 5MM RED datasheet.pdf
CONN HEADER 29POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC USB POWER MANAGER 28-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1157FCBGA datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
CABLE GLAND datasheet.pdf
26500 12C 12#20 S PLUG SS WC datasheet.pdf
CAP 1800 UF 20% 25 V datasheet.pdf