Hirose Electric Co Ltd JR25WCCA-14(71)
JR25WCCA-14(71) picture photo
Mfg. Part Number
JR25WCCA-14(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN STRAIN RELIEF JR25 14MM
Datasheet Download
JR25WCCA-14(71).pdf
Availability of JR25WCCA-14(71)
QUANTITY
JR25WCCA-14(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of JR25WCCA-14(71)
Internal Part NumberEIS-JR25WCCA-14(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connector
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesJR-W
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related ProductsJR-W and RM-W Series Connectors
Shell Size - Insert25
Material-
FeaturesWaterproof
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JR25WCCA-14(71)
Related LinksJR25WCC, JR25WCCA-14(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JR25WCCA-14(71) Details Description
Related parts for JR25WCCA-14(71)
Connector Header 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 24VDC TERM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 2POS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 39PF 50V 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 14-16AWG 2.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 16NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 32TQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 8W8 M 30A datasheet.pdf