Hirose Electric Co Ltd JR25WCCA-8(71)
JR25WCCA-8(71) picture photo
Mfg. Part Number
JR25WCCA-8(71)
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Accessories
Brief Description
CONN STRAIN RELIEF JR25 8MM
Datasheet Download
JR25WCCA-8(71).pdf
Availability of JR25WCCA-8(71)
QUANTITY
JR25WCCA-8(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of JR25WCCA-8(71)
Internal Part NumberEIS-JR25WCCA-8(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Accessories
SeriesJR-W
Accessory TypeStrain Relief
For Use With/Related ProductsJR-W and RM-W Series Connectors
Shell Size - Insert25
Material-
FeaturesWaterproof
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JR25WCCA-8(71)
Related LinksJR25WCC, JR25WCCA-8(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
JR25WCCA-8(71) Details Description
Related parts for JR25WCCA-8(71)
IC MCU 16K FLASH 1K SRAM 56VQFN datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 6POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE 1000VDC 3.5 AMP INLINE MIDG datasheet.pdf