Amphenol Aerospace Operations JTP02RE-12-35PA-023
JTP02RE-12-35PA-023 picture photo
Mfg. Part Number
JTP02RE-12-35PA-023
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
JT 22C 22#22D PIN RECP
Datasheet Download
JTP02RE-12-35PA-023.pdf
Availability of JTP02RE-12-35PA-023
QUANTITY
JTP02RE-12-35PA-023 Order Process
Ship out your order
Specifications of JTP02RE-12-35PA-023
Internal Part NumberEIS-JTP02RE-12-35PA-023
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)JTP02RE-12-35PA-023
Related LinksJTP02RE-1, JTP02RE-12-35PA-023 Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
JTP02RE-12-35PA-023 Details Description
Related parts for JTP02RE-12-35PA-023
FUNCTION GENERATOR 10MHZ SWEEP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZHV10/16 datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf