Vishay/BCcomponents K101K15X7RK5UH5
K101K15X7RK5UH5 picture photo
Mfg. Part Number
K101K15X7RK5UH5
Brief Description
CAP CER 100PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
K101K15X7RK5UH5.pdf
Availability of K101K15X7RK5UH5
QUANTITY
K101K15X7RK5UH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K101K15X7RK5UH5
Internal Part NumberEIS-K101K15X7RK5UH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMono-Kap™ K
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K101K15X7RK5UH5
Related LinksK101K15, K101K15X7RK5UH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K101K15X7RK5UH5 Details Description
Related parts for K101K15X7RK5UH5
IC TXRX RS485/422 250KBPS 14SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A TO263-5 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 278MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG SMA 50OHM datasheet.pdf
Connector Header 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BUSHINGCARR LANE datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf