Vishay/BCcomponents K104K15X7RF5BH5
K104K15X7RF5BH5 picture photo
Mfg. Part Number
K104K15X7RF5BH5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
K104K15X7RF5BH5.pdf
Availability of K104K15X7RF5BH5
QUANTITY
K104K15X7RF5BH5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104K15X7RF5BH5
Internal Part NumberEIS-K104K15X7RF5BH5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104K15X7RF5BH5
Related LinksK104K15, K104K15X7RF5BH5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104K15X7RF5BH5 Details Description
Related parts for K104K15X7RF5BH5
RES SMD 1.24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CTLR DC MOTOR BLDC 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5.1V 8A datasheet.pdf
SGE-225-2-4500 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 240VAC datasheet.pdf