Vishay/BCcomponents K104Z10Y5VF53H5
K104Z10Y5VF53H5 picture photo
Mfg. Part Number
K104Z10Y5VF53H5
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V Y5V RADIAL
Datasheet Download
K104Z10Y5VF53H5.pdf
Availability of K104Z10Y5VF53H5
QUANTITY
K104Z10Y5VF53H5 Order Process
Ship out your order
Specifications of K104Z10Y5VF53H5
Internal Part NumberEIS-K104Z10Y5VF53H5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesMono-Kap™ K
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)K104Z10Y5VF53H5
Related LinksK104Z10, K104Z10Y5VF53H5 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
K104Z10Y5VF53H5 Details Description
Related parts for K104Z10Y5VF53H5
CONN HOUSING 13POS .156 BLACK datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC LP CONFIG GATE V-XLATR 6XSON datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ANT WIRELESS VHF 152-156MHZ 68" datasheet.pdf
CAP CER 24PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 33 OHM 9SRT datasheet.pdf